Je moderní daňová a účetní kancelář s mnohaletými zkušenostmi nabízející komplexní služby v oblasti vedení účetnictví, zpracování mezd a daňového poradenství. Služby poskytuje širokému spektru zákazníků, od živnostníků až po malé a střední firmy z celé ČR.

Placené volno související s akcemi pro děti a mládež

Placené volno související s akcemi pro děti a mládež Datum: 02.07.2021
Jsou tu letní prázdniny a k nim už neodmyslitelně patří dětské tábory a sportovní soustředění.
 
Od roku 2021 zákon posuzuje uvolnění zaměstnanců na tyto akce pro děti a mládež jako překážky v práci z důvodu obecného zájmu. Při splnění podmínek uvedených v §203a zákoníku práce tak zaměstnancům přísluší pracovní volno s náhradou mzdy, resp. platu, a to ve výši průměrného výdělku nejvýše za 1 týden v kalendářním roce (u jednoho zaměstnavatele).
 
Kompenzaci do stanoveného rozsahu poskytuje na žádost zaměstnavatele okresní správa sociálního zabezpečení podle sídla právnické osoby či místa trvalého pobytu, pokud je zaměstnavatelem fyzická osoba. Zaměstnavateli je kromě náhrady mzdy hrazeno také pojistné na sociální zabezpečení, příspěvek na státní politiku zaměstnanosti a pojistné na veřejné zdravotní pojištění; zaměstnavatel je povinen pojistné z této kompenzace odvést.
 
Zdroj: https://portal.pohoda.cz/
 
 
Zavřít
Využíváme soubory cookies, díky kterým Vám můžeme poskytovat lepší služby. Využíváním našich služeb s jejich využitím souhlasíte. Více o cookies Rozumím